24 aastat vannide tootmise kogemust
Toodame juba 20 aastat ka professionaalseid meditsiinilisi lahendusi
28 000+ toodetud vanni
Meie tooted jõuavad 8-sse lähiriiki

Hüdroteraapia

Oma tegutsemisaja jooksul oleme tõusnud juhtivaks terapeutiliste ravivannide arendajaks ja tootjaks Balti riikides, olles tihedas koostöös 130-aastase spa-kultuuri edasikandjatega oma kodumaal. Aquatori massaaživannide projekteerimisel järgitakse tingimusteta ergonoomika ja funktsionaalsuse põhimõtteid, mille tulemuseks on vannid, milles on mugav olla ning kus on tagatud väga hea vee- ja õhumassaaži toime. Massažiseadmed on paigutatud põhimõttel, et pakkuda antud valiku ja koguse juures maksimaalselt tõhusat mõju, toetudes seejuures meie laialdastele ja pikaajalistele kogemusele ravivannide tootmise, ekspluatatsiooni ja hoolduse alal.

Hüdroteraapia

Hüdroteraapia on arvatavasti maailma vanim raviviis. Hüdroteraapia kasutamist on täheldatud juba Egiptuse, Kreeka ja Rooma muistsetes tsivilisatsioonides. Näiteks Egiptuse ülikud kümblesid aromaatsete õlide ja lilleõitega lõhnastatud vees, seevastu roomlased aga ehitasid kodanikele ühiskasutuseks mõeldud keerulise ehitusega pesemiskomplekse ehk saunasid. Juba pikka aega on olnud teada, et kuum vesi paneb vereringe paremini tööle tõstes seeläbi toonust. Hippocrates määras haiguste korral suplusi allikavees, 19. sajandil töötas dominikaani munk Sebastian Kneipp välja terve vesiravi süsteemi ning kirjutas oma meetodist isegi raamatu. Need põhimõtted on suures osas kasutusel tänapäevalgi nüüd juba kaasaegse vesiravi tehnoloogia abil. Hüdroteraapia on loodusliku teraapia efektiivne vorm, mis stimuleerib endorfiini teket – see hormoon leevendab valusid ja pingeid Teie kehas.

Hüdroteraapia üks osa, hüdromassaaž, on täna populaarsem ja kättesaadavam kui kunagi varem. Uuringud on tõestanud, et hüdromassaaž pole mitte mingil juhul ainult nauditav lõbu. Lisaks mõnusa tunde tekitamisele mõjub see protseduur ka mitmel erineval, nii füüsiliselt kui vaimselt ravival viisil. Hüdromassaaž on tõhus ja kättesaadav kõigile, aga mis on peamine – massaživannide areng ei peatu. Kogu aeg tekivad uued mõtted ja uued tehnoloogiad. Vannide juhtimine täiustub aina täpsemaks, delikaatsemaks. Vee toime jääb samaks, aga protseduur ise täiustub oluliselt.

Õhumassaaž on hüdromassaaž õhumullidega, mis väljuvad vanni põhjas paiknevatest düüsidest ning tekitavad eeskätt jalgade suuri lihaseid (reied, sääred) mõõdukalt raputava efekti.

Hüdromassaaž leevendab stressi

Stress on tänapäeva meeletu elutempo juures üks peamisi põhjuseid arsti külastamiseks. Tavakeeles mõistetakse stressi all ärritavat närvipinget, mis mõjub pikema aja jooksul muserdavalt ja tekitab kehalisi vaevusi. Tüüpilised stressorid on igasugune psüühiline pinge, raske kehaline pingutus ja erinevad traumad, tüüpilised on ka kõrge tööpinge ja jõhker kohtlemine. Stressiga kaasnevad pea-, selja- ja kaelavalu, silmade väsimus, keskendumisvõime halvenemine, närvilisus, depressioon, kergesti ärritumine, kõrge vererõhk, südamehäired ning füüsiline ja emotsionaalne üleväsimus. Kõike seda aitab leevendada hüdromassaaž Aquatori massaživannis, vähendades keha reaktsiooni stressile, lihaspingeid ja südamekloppimist ning tuues vererõhu ja vereringe tagasi normaalsele tasemele.

Hüdromassaaž lõdvestab lihaspingeid

Lihaspinged ja sellest tulenevate valude tekkepõhjuseid on mitmeid:  sundasend tööl, vigastused, vale või hoopis ülekoormus, halb vereringe. Kõik need tegurid võivad põhjustada valu ja ebamugavustunnet. Igale kontoritöötajale on tuttavad sellised liigsest istumisest tingitud vaevused nagu kaela-, õla-, käte-, selja- ja jalalihaste valud. Lihaspinged ja liigeste ülekoormused vähendavad meie töövõimet või muudavad lühemaks või pikemaks ajaks töötamise võimatuks.

Hüdromassaaž venitab ja lõdvestab pinges lihaseid ning sidekude, vähendades hõõrdumist ja taastades liikumisulatuse.

Hüdromassaaž parandab vereringet

Pinges lihased ei suuda endas hoida vajalikus koguses vedelikku ega seda läbi lasta. Tagajärjeks on vereringe halvenemine ja südame koormuse suurenenemine. See muudab inimese loiuks ja jõuetuks, tekitab väsimustunnet ning isegi valu. Hüdromassaaž mõjub rahustavalt, väheneb surve veresoontele, paraneb vereringe, südame koormus kahaneb. Paranenud vereringe toob rakkudesse energiat ja hapnikku ning väljutab ainevahetusest tekkinud jääkprodukte. Lisaks suurendab massaažiprotseduur kehas hapnikku kandvate punaste vereliblede arvu.

Hüdromassaaž annab parema une

Igapäevasest stressist tulenev pinge võib takistada magamajäämist – olete väsinud, turris, kergesti ärrituv ja neurootiline. Pidev magamatus viib organismi seisundisse, mis on väga sarnane alkoholijoobele. See mõjub kehale väga kurnavalt ning hakkab peagi mõjutama teisi tervise aspekte. Hüdromassaaž on loomulik ravim unetuse, neurasteenia (väsimussündroomi) ja vegetatiivse neuroosi vastu. Kõrgendatud tundlikkuse seisundis on samuti kasulik võtta lõdvestavat vanni. Hüdromassaaž lõdvestab lihaseid ja rahustab meeli – vererõhk langeb, südamerütm paraneb ja hingamine muutub sügavamaks ja rütmilisemaks, valmistades ette mõnusaks ööuneks.

Hüdromassaaž mõjutab nahka, parandab jumet

Naha kuivamist põhjustavad mitmed asjaolud. Vananedes nõrgenevad naha omad niisutavad ja kaitsvad mehhanismid. Teine oluline tegur on kuiv õhk. Eriti väheneb suhteline õhuniiskus talvel ja vesi aurustub naha pinnalt. Tähtis osa on eluviisidel: suitsetamine, vale toitumine ja UV-kiirgus kuivatavad samuti nahka.

Veel on nahale väga kasulik mõju. Hüdromassaažiprotseduuril avanevad kapillaarid ja nahk saab rohkem verd. Paranenud verevarustus aitab nahka niisutada, parandades nahatekstuuri ning samas vähendades naha kuivust. Osa stimuleerivast energiast kandub edasi, näiteks vereringesse ja soolestikku. Organism saab rohkem toitaineid ja hapnikku, mis parandab immuniteeti.