24 aastat vannide tootmise kogemust
Toodame juba 20 aastat ka professionaalseid meditsiinilisi lahendusi
28 000+ toodetud vanni
Meie tooted jõuavad 8-sse lähiriiki

Vannide tootmine

vannide tootmine

MIKS VALIDA ENDALE JUST MEIE VANN?

Oleme saanud tugevat kinnitust seadmete ja materjalide vastupidavusele oma ravivannide ekspluateerimise jälgimisest 20 aasta jooksul rohkem kui 150 sanatooriumis/raviasutuses Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal, Ukrainas, Azerbaidžaanis, Armeenias, Soomes, Rootsis ja Bulgaarias.

Loeme seda ideaalilähedaseks katsepolügooniks meie toodangu vastupidavuse ja pikaealisuse hindamisel, mis puudub enamikul teistest tootjafirmadest.

Arvestades vanimate ravivannide (20 aastat) kasutustihedust raviasutustes ja transformeerides selle tavakasutusse näiteks tihedusega kaks korda nädalas on ülalmainitud massaaživannid töötanud üle 600 aasta ja nende seisukord on täiesti rahuldav.

Siinjuures peab mainima, et lisaks töötamisele läbivad need vannid kaks korda tunnis puhastustsükli professionaalsete desinfitseerimis- ja puhastusvahenditega. Lisama peab ka seda, et neid vanne ei kasuta mitte Aquator OÜ töötajad, vaid oma tavalist tööd tegevad inimesed st. vannidele ei rakendata erikohtlemist.

Meie vannid valmivad Tallinnas, ca 1500 ruutmeetrisel tootmispinnal. Kui soovid meile külla tulla, anna oma huvist meile teada ning lepime täpse aja kokku.

KUIDAS MEIE VANNID VALMIVAD

vanni mõõdud

Eesmärkide seadmine

Vannide tellimise tehakse ikka vigu või jäetakse oluliste asjadega arvestamata ja siin etapis püüame neid kõiki ennetada.

Enne vanni ostu tuleks mõelda:

 1. Milleks täpselt vanni vaja on – näiteks:
 • Veemassaaži nautimiseks ja/või teraapiaks,
 • Vannimõnude nautimiseks massaažisüsteemideta vannis,
 • Duši all käimiseks, lapse vannitamiseks,
 • Kes on suurimad/tihedamad kasutajad (naine, mees, laps, eakas inimene, kelle liikumisvõimekus on vähenenud, puudega inimene jne.)
 1. Milline vanni kuju on sobivaim lähtudes vajadustest, ruumi mõõtmetest ning omapärast (neljakandiline ehk ristkülikukujuline-, nurga- , tilgakujuline või erikujuline (ovaal, ümar vm.) vann)

Vajaduste väljaselgitamise järel oleks väga mõistlik võtta vannitoa joonis koos mõõtudega nii ruumi enda kui ka kommunikatsioonide asukoha kohta (vesi, kanalisatsioon, elektritoide, trapp) ning leppida meiega kokku kohtumine, kus kõik põhjalikult läbi arutada ja teha sobivaim valik arvestades kõiki nüansse. Kui see ei ole võimalik, siis võib selle info saata koos päringuga mailiaadressil  aquator@aquator.ee.

eesmärkide seadmine

Läbi arutatakse:

 • Massaažisüsteemi tüüp (vee- või õhumassaaž) ja paigutus, süsteemide eripärad ja omadused,
 • Võimalikud massaažisüsteemi täiendused probleemsetele piirkondadele (akupressuur massaaži lahendused, süsteemi osade ümberpaigutus jne.)
 • Erivajadused (laps, eakas- või puudega inimene) ja lisad,
 • Segisti tüüp ja paigutus,
 • Ülevoolu asukoht,
 • Ruumi mõõtudest tingitud vanni mõõtude korrigeerimine,
 • Ruumi kommunikatsioonide paiknemisest tingitud vanni konstruktiivsed muudatused,
 • Kõigi vanni teele jäävate ukseavade mõõdud, vajadusel uste paigalduse ajatamine, kuni vann on oma asukohta kohale toimetatud,
 • Ja palju muud.

Meie kogemus näitab, et tulles spetsialisti juurde säästate lõppkokkuvõttes väga palju aega ning väldite eksimusi või vajakajäämisi eeltöös, mis võib hiljem kaasa tuua lisakulu nii töö kui raha näol ja rahulolematuse tulemuse suhtes.

Kui valik on tehtud ja vann valitud, on kindluse mõttes õige lasta tootja spetsialistil vanni asukohas teostada täpsed ruumi mõõdistused, et vajadusel vanni mõõtu korrigeerida, niiöelda „mõõtu lõigata“.

Akrüülist vannikesta vormimine

Meie spetsialistidel on 24 aastat akrüülist vannikestade vormimise kogemust ning kasutame ainult kergesti vormitavaid materjale. Päris suur osa meie vannidest on tehnoloogiliselt keerukad ehk neid saabki valmistada ainult tipptasemel toormest ja suure kogemusega spetsialist.

Vannikesta valmistamisel kasutame Inglise firma PERSPEX saniteetset valuakrüüli, mis on tippklassist igas suhtes – nii füüsikalis-mehaanilise tugevuse, keemilise vastupidavuse kui ka UV-kiirguse osas.

PERSPEX materjali pinnakõvadus on koguni 102 Rockwelli skaala järgi (ISO 2039/). Sellest tuleneb vastupidavus kriimustustele, mehaanilistele vigastustele jne.

Materjali ning valmistusviisi kombinatsioon tagab praktiliselt mikropoorivaba pinna, millest omakorda tuleneb suurepärane vastupidavus keemilistele ainetele – eeskätt erinevatele puhastusvahenditele. Kemikaalidel lihtsalt puudub pääs materjali sisse mikropooride puudumise tõttu.

Mehaaniliselt tugev ja mikropoorivaba pind tagab seega vannikestale tugevuse ning kvaliteetse väljanägemise, mis kestab kaua ja on kergesti puhastatav, samuti vastavuse kõrgeimatele hügieenistandarditele. PERSPEX-i materjalid on väga vastupidavad ka UV-kiirguse toimele – nii päikese- kui  ka kunstlikule valgusele. Antud omadus väljendub eeskätt selles, et toode ei muuda värvi (ei pleegi) ka väga pikaajalise kasutamise käigus.

Vannikesta tugevdamine

Akrüülist vannikest on tugevuse ja jäikuse saavutamiseks altpoolt tugevdatud klaasplastiga. Kasutusel on Soome firma Ahlström klaaskiud ja Ameerika firma Reichold polüestervaigud. Mõlema kvaliteet on tippklassist.

Eriliselt peaks ära märkima põhja konstruktsiooni. Tegemist on nn. sandvitškonstruktsiooniga st. et akrüülikihile kantakse kõigepealt piisava paksusega klaasplastikiht, mille peale asetatakse veekindel õhuline vahematerjal, mis immutatakse polüestervaiguga ning millele kantakse omakorda jälle klaasplastikiht. Polümeriseerimisprotsessi käigus väljub pinnale õhuke vahakiht, mis väldib niiskuse absorbeerumist tugevduskihti ka väga pika (aastakümned) aja jooksul.

Taoline valmistusviis tagab väga tugeva ja jäiga (puudub läbipaine) vannipõhja.

vanni raami tugevdamine

Raami valmistamine

Vanniraamid on valmistatud norra firma NORSK HYDRO ASA kvaliteetsest  alumiiniumprofiilist.

Raam koosneb ülemisest ja alumisest kontuurist ning nendevahelistest tugipostidest, mis on omavahel väga korralikult kokku keevitatud, põhjaalustest taladest ja reguleeritavatest jalgadest.

Taoline konstruktsioon on peale vanni külge liimimist väga jäik. Puudub igasugune vajadus seinakinnitusklambrite järele.

Vannijalad on väga kergesti reguleeritavad. See saavutatakse kinnitades jala asukohas raami külge spetsiaalne neetmutter, mille sees on korrektne keere, mis tagab jala takistusteta liikumise keermes. Vanni paigaldaja saab ka kõige kaugemas vanninurgas asuvat jalga seadistada vaid kahe näpu abil.

Jalal on väga kergesti liikuv tald, mis asetub põrandale järgides täpselt selle kallet. See on tähtis vanni stabiilsuse saavutamiseks.

Kui vann paigaldatakse seinte vahele siis hoolitseme selle eest, et raami diagonaal oleks lühem kui vanni pikkus, et vanni saaks takistusteta „seinte vahele keerata“. Samuti kehtib see vanni lühemaks lõikamise puhul.

Raami valmistamisel jälgime alati, et ei oleks mingit takistust kommunikatsioonide (vesi, kanalisatsioon, elekter) ühendamisel kas vannijalgade asukoha või raami enda paiknemise tõttu. Vajadusel korrigeerime jalgade asukohta ja raami konstruktsiooni juba tootmise käigus.

massaaži montaaž

Hüdromassaaži montaaž

Aquator OÜ massaaživannidel on kasutusel Austria firma KOLLER seadmed. Tegemist on omal alal ühe vanima ja austusväärsema tootjaga, kelle tooted kuuluvad vaieldamatult tippklassi.

Seadmete ja komponentide valmistamiseks kasutatakse ainult kvaliteetset primaar – mitte sekundaartoorainet (recycling).

Massažiseadmed on paigutatud põhimõttel, et pakkuda antud valiku ja koguse juures maksimaalselt tõhusat mõju.

Teeme ka nn. rätsepatööd ehk võimalusel seadmestame vanni kliendi erisoove järgides.

Suur tähtsus on korralikuks massaažiks vajaliku võimsuse kindlustamine (näit. vannil võib olla suur kogus visuaalselt suuri veedüüse, kuid pumba võimsus võib olla kordi väiksem kui nende normaalseks tööks vaja oleks).

Eranditult kõik vannid läbivad kompleksse testimise sertifitseeritud protseduuri järgi (partner Intertek ETK Semko ja teavitatud asutus L034).